Oprava UPS APC RS 800

Všechno fungovalo než se to rozbilo, spojení, které použáívám dost často. UPSky od APC jsou celkem rozšířené a tak jako u všech, je potřeba čas od času vyměnit akumulátory. Bohužel se objevila další závada. Jak je známo u těchto zařízení se často stáva, že po zapnutí a proběhlém testu baterie nedojde k opětovnému připojení na síť a zařízení neustále přepíná ze sítě na zálohu a opačně. Po chvilce googlení jsem došel k závěru, že je to způsobeno vadným filtračním kondenzátorem na napájení OZ pro měření sítě. Kondenzátor v tomto režimu údajně časem vyschne a způsobí rozvážení OZ. Po přepájení prkotiny za 4kč začalo vše opět normálně fungovat.

Oprava a měření zesilovače PSA31500

Nyní se mně na pracovním stole vystřídaly čtyři kusy měničů této třídy. Důvodem bylo hlavně čištění, ale i opravy. U jednoho modulu bylo potřeba přepájet pár uhořených polovodičů pro ovládání ventilátorů a u jiného zase přepájet celý konec, kvůli nevybuditelnosti do bridge. Celou opravu pak zakončil test zatížením. Na video se podívejte zde.

Jak postavit mini server

Data v počítači rostou a nejvíce všechny ty, se kterými se nic nedělá, ale potřebují se zálohovat. Na mysli mám fotky, videa, hudbu a další podobné věci. Rozhodl jsem se udělat mini server o velikosti 2U a nevelké hloubce, asi 26 cm. Kapacita disku je 3TB v zrcadle, takže i když by jeden z disků přestal fungovat, je vše zcela funkční. Výroba trvala cca 14 dní, po odpolednách.

Lab Grupen v dílně

Čas od času se dostanu k opravdu pěkné věci, jako je Lab Grupen. Je to hold jen technika, která má vždy své mouchy, tentokrát mi na stole skončil kousek od serie 10000 FP+. Problém byl ten, že ačkoliv modul dostával malý budící signál, otvíral koncové tranzistory do VPL (Voltage Power Limit). Od kolegy jsem dostal náhradní modul, a tak oprava byla rychlá.

Oprava T amp TSA4-700

Na festivalu jsme oddělali jeden z těhle kousků, pravda víc jsme jich neměli. Mít ale patálie z více kusama, asi bych se z toho opupínkoval. Jak jsem se dočetl, spínané zdroje u tohohle typu nejsou nic moc. Také jsem si to potvrdil, kdy jsem pájel a zkoušel cokoliv, zdroj byl mrtev. Hold jsem objednal nový a ani se neptejte kolik stál … no 4000kč plus pošta. Oprava tedy přišla téměř na polovinu nového kusu.

PSA 31500 na opravě

Tohohle kámoše mám na stole celkem často. Je potřeba ale říct, že ač je to kopie čehokoliv, tak funguje spolehlivě. Jedinou slabinou je spínání do H, kde čas od času odejdou mosfety. A také je problém pokud spojíte dva zesilovače výstupama paralelně k sobě, to sem vyzkoušel neúmyslně sám. V šesti zesilovačích odešel kanál A a stačilo zapojit blbě dvě bedny. Jinak si myslím bezproblémový stroj, který snese klidně 2 ohmy na kanál a dodá 2,5kW/4ohmy do můstku.